sobota, 6 grudnia 2014

Życie to podróż

Uparcie wierzę, że życie to podróż.Czasem pełna wspaniałych przygód i pięknych chwil,
czasem smutnych dni i małych końców świata.
Codziennie podążamy dalej. Nawet wtedy, gdy wydaje się, że stoimy w miejscu i nic się nie zmienia, bo nasze życie przepełnia jedynie rutyna.
Są dni, że już w pierwszej chwili, gdy budzą Cię promyki słońca wpadające przez okno masz ochotę zdobywać świat, ale bywają też takie poranki, gdy nie chce się nawet podnosić powiek, nie mówiąc już o wychodzeniu spod kołdry, by stawić czoła rzeczywistości.
Wszystko to jest nieuniknione, jednak mimo wszystko uważam, że warto mieć w życiu marzenia i jakiś cel, do  którego będziemy dążyć. W przeciwnym wypadku łatwo się pogubić.
Niektórzy twierdzą, że dobra podróż wymaga dobrego planu. Niestety w życiu nie do końca się to sprawdza. Nie istnieje plan zakładający 100% powodzenia. Do tej pory nauczyłam się, że nie ma co się zanadto nastawiać, bo życie jest nieprzewidywalne i zaskakujące, a  rozczarowania potrafią długo boleć. A mimo to nie można się poddawać. Nawet jeśli droga, którą podążamy jest kręta i prowadzi pod górę. Nawet jeśli czasem wszystko wokół wydaje się bez sensu. Nawet wtedy, gdy mimo ciężkiej pracy i zaangażowania ponosimy kolejną porażkę.
Warto wierzyć. Warto wierzyć, że najlepsze dopiero przed nami.
Nienawidzę powiedzenia "chcieć to móc", ale wierze, że marzenia się spełniają, jeśli tylko próbujemy. Nie zawsze od razu. W końcu jak to mówią "Wszystko w swoim czasie" .
Jedyne co trzeba zrobić to przestać narzekać i uświadomić sobie, ze to nasze życie i to my musimy coś z nim zrobić.  Są chwile gdy jest źle, gdy nic się nie układa, gdy barak jest chęci i motywacji do czegokolwiek, ale i one są częścią podróży. Nie wściekajmy się z powodu potknięć, nie rezygnujmy przez upadki. W końcu To my jesteśmy scenarzystami, nawet jeśli często improwizujemy.
Żyjmy tak, by na starość mieć co wspominać. Przecież któregoś dnia przyjdzie taki czas, że i nasza podróż się skończy.

 (Autor nieznany)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz